Bisikletle Gezi Rotaları

Bisiklet Bir Tutkudur. En İyi Bisiklet Tatil Rotaları

Mayıs 8, 2017 Yurtiçi Turlar

Bisiklet ile keşif yapmak isteyenler için en iyi tatil rotalarını sunuyoruz. Bisikletiniz, keşif tutkunuz ve beden kondisyonunuz hazırsa başlıyoruz!
İşte birbirinden özel deneyimler sunan 10 bisiklet rotası:

10) Almanya Bodensee-Königssee

Almanya Bodensee

Almanya Bodensee


500 km.’lik parkur için pedala kuvvet gerekiyor. Ancak yol boyunca görülen doğa harikaları, ulaşılan kamping, otel ve restoran hizmetleri, dökülen terin hakkını veriyor.

9) Salento-Puglia

Salento Puglia

Salento Puglia


Güney İtalya’yı bisikletle gezmek isteyenler asla pişman olmuyor. Günde 30 km. yol ile 6 günde tamamlanan rota, eşsiz şehir manzaraları sunuyor. Romantik çiftler için ideal olan alan, Salento Bölgesi’nin tadına varmanızı garantiliyor.

8) Kabak Koyu

Kabak Koyu

Kabak Koyu


Yerli alternatifler de yabancı rotaları aratmıyor. Kabak Koyu, eşsiz doğası ile bisiklet tutkunlarının vazgeçilmezi oluyor. Kayaköy ve Ölüdeniz’i içine alan rota, 29 kilometreden oluşuyor. Ölüdeniz çevresinde pedal çevirmek, unutulmaz bir deneyimi ayağınıza getiriyor.

7) La Route Verte

La Route Verte

La Route Verte


Kanada’ya gitme nedeni olabilecek 4000 km.’lik bu benzersiz parkur, kırsal özelliği ile diğer yerlerden ayrılıyor. Quebec bölgesine uzanan rota içinde Montréal de yer alıyor. Hem dağ ve şehir hem de nehir manzarası vadeden yolda mükemmel manzara, ayağınızı adeta yerden kesiyor…

6) Rodos

Rodos Bisiklet Gezisi

Rodos Bisiklet Gezisi


Ada çevresini içine alan 200 kilometrelik bisiklet rotası, iki günde tamamlanabiliyor. Soluklanırken kendinizi masmavi koylarda sulara bırakabilir; Rodos’un tarih kokan kıyılarında keyif yapabilirsiniz.

5) Çukurbağ

Çukurbağ Bisiklet Turu

Çukurbağ Bisiklet Turu


Antalya’nın Kaş ilçesinden başlayan tur, yeşil ile mavinin kavuştuğu Meis adası manzarası ile fark yaratıyor. 29 kilometrelik rota, orta zorluk seviyesi ile yarı-profesyonellerin gözdesi oluyor.

4) Tuna Nehri

Tuna Nehri Bisiklet Rotası

Tuna Nehri Bisiklet Rotası


801 kilometrelik Tuna Nehri’nin Passau bölgesinden Budapeşte’ye kadar olan kısmını içeren parkur, Viyana ve Bratislava’nın şehir manzaralarını sunduktan sonra sizi Macaristan’ın tarih kokan başkentine getiriyor. Parkur, kültür gezisi meraklıları için iyi bir alternatif oluyor.

3) Dalmaçya

Dalmaçya Bisiklet Gezisi

Dalmaçya Bisiklet Gezisi


370 mil olan parkur, Hırvatistan kıyılarını kapsıyor. Dubrovnik’te sona eren bisiklet yolculuğu, Adriyatik kıyılarında romantik bir gezi isteyenlerin seçimi oluyor.

2) Soğanlı Vadisi

Soğanlı Vadisi

Soğanlı Vadisi


Peri bacalarını görürken, bu görkemli manzarayı bisiklet gezisi ile taçlandırmak isteyenlerin tercihi, Soğanlı Vadisi oluyor. 46 kilometrelik parkur, büyüleyici atmosferinin ardından bölge mutfağının keyfini çıkarmanıza izin veriyor.

1) Wight Adası

Wight Adası Bisiklet Turu

Wight Adası Bisiklet Turu


100 kilometrelik parkur, balıkçı köylerinde vakit geçirilerek tatile dönüştürülebiliyor. Burnunuza gelen deniz kokusu, vahşi doğanın sesleri ile renklenecek ada turu, İngiltere’nin yağmurlu atmosferi ile zorluk kazanıyor ama bu gezi için her zorluğa değiyor.
 


Bisiklet Bir Tutkudur. En İyi Bisiklet Tatil Rotaları” için 0 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Blog Yazıları

Tertemiz suları ve sakin kumsallarıyla deniz, kum, güneş ve gece hayatının tadını çıkaracağın Kıbrıs tüm güzelliğiyle seni bekliyor. Ama...
Meravigilia Gemisi
Dünya’nın en lüks, en ihtişamlı ve son teknoloji harikası MSC Meraviglia ile hayallerinin tatilini yapmaya ne dersin ? Gemi...
Motosikletle Gezilebilecek 5 Rota
Pek çokları için tatil dendiğinde akla yaz ayları gelse de elverişli hava şartları nedeniyle mart ayının ortasından kasım sonuna...
Mavilikler İçinde Likya Turu
Selam vücudundaki tüm hücreleri seyahat virüsleri kaplamış olan kıymetli yol arkadaşım. İlk yazım ile Jolly Tur Blog‘da Likya turuyla...
Bisikletle Gezi Rotaları
Bisiklet ile keşif yapmak isteyenler için en iyi tatil rotalarını sunuyoruz. Bisikletiniz, keşif tutkunuz ve beden kondisyonunuz hazırsa başlıyoruz!...

OthemesNET Facebook

© 2024 Altındere Turizm. Tüm hakları saklıdır