Kastamonu Safranbolu Turu

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Tur Kategorisi
Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında minibüslerimize binip, Uzungölü yukarıdan görebileceğimiz Lustra ve Garester(ve ya Haldizen) Yaylalarına çıkıyoruz.
Yurtiçi Turlar

Fiyata Dahil Hizmetler

1 Gece İksir Resort Town Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama

Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezisi

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Araç İçi İkramlar

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde alınacak olan içecekler

Tüm Özel Harcamalar

Otel Ekstraları

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 1 Akşam Yemeği Dahil
  • Kesin Hareket
  • Otobüs
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul’hareket , Safranbolu, Hıdırlık Tepesi, Kastamonu

Sabah 06:00 Ataköy Atrium Cami Önü, 06:30 Metro City AVM Önü 7:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü hareket noktlarından siz değerli misafirlerimizi alarak Safranbolu’ ya harket ediyoruz. 18. Yüzyıl sonları ve 19. yüzyıl başlarının ince mimari özelliklerini hala korumakta olan ve Unıcef’ın dünya mirası listesindeki bu eşsiz beldemizde ise Hıdırlık tepesi ilk durak noktamız olacak. Hıdırlık Tepesinden eski Safrabolu’yu panaromik olarak gördükten sonra öğle yemeğimizi almak üzere İmren Restaurantta hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz ardından yürüyüş olarak gerçekleştireceğimiz programımızda, kaymakamlar evi, arasta, izzet paşa camii, demirciler çarşısı, köprülü cami, cinci hanı, cinci hamamı ve eski türk evleri göreceğimiz yerler arasında.Sonrasında Safranbolu’nun yazlığı olan yörük köyü’nü de gördükten sonra konaklama için Kastamonu’ya hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2 Gün : İksirli Çiftlik İnek Sağımı, Yakup Ağa Külliyesi, Münire Sultan Medresesi, Liva Paşa Konağı, İstanbul Dönüş

Sabah uyandığımızda İksirli Çiftlik’e yürüyüş yapıyoruz. Çiftliğe ulaştığımızda inek sağabilirsiniz. Sıcak süt ikramının ardından İksirli Çiftlik ürünlerinden hazırlanan kahvaltımızı almak üzere otele geri dönüyoruz… Sonrasında ise halk arasında kırk direkli cami olarakta bilinen şehrin en eski camisi olan Atabey Gazi cami’sini göreceğiz.Buradaki gezimizin ardından Kastamonu’nun yöresel lezzetleri arasında yer alan çekme helva yapımını da görebileceğimiz Yakup Ağa Külliyesi’ne hareket edeceğiz. Külliye gezimizin ardından Cumhuriyet Meydanı’na giderek halen aktif olan Hükümet binası ve Kurtuluş Şavaşı Şehitler Anıtı’nı gördükten sonra yöresel yemekleri tadabileceğimiz Münire Sultan Medresesi’ne gidiyor ve öğlen yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Nasrullah Meydanın’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında Şahinşah Kayası üzerine kurulmuş,beylikler dönemi sanatının güzel örneklerinden biri olan İsmail Bey Külliyesine hareket ediyoruz. Külliye gezimizin ardından Kastamonu sivil mimari nadide eserlerinden biri olan , Liva Paşa Konağı Etnografya müzesini ziyaret edeceğiz. Konak gezimizin ardından dönüş yolcuğuna başlayacağız.İstanbul’a ulaştığımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak baka bir seyahatte görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Palermo
Fiyata dahil olan hizmetler THY ile İstanbul-Catania-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri Panoramik şehir turları Palermo ve...
Çarşamba ilçesinde bulunan Ahşap işleme sanatının en güzel örneklerinden birisi olan Göğceli Camii (Çivisiz Camii) görüp Amazon savaş kadınlarının...

En Ucuz Kapadokya turları

© 2024 Altındere Turizm. Tüm hakları saklıdır