Malta Turu

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Tur Kategorisi
Heinrich Krippel tarafından yapılan ve dünyada denge bakımından 2. sırada yer alan Atatürk Anıtı (grup fotoğrafı çektirebilme imkânı), Ardından Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı ardından Amazon Kadınlarının canlandırmasının yapıldığı Amazon müzesini görüp Samsun’dan ayrılıyoruz.
Yurtdışı Turlar

Fiyata dahil olan hizmetler

THY tarifeli seferi ile İstanbul-Malta-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Malta Havalimanına varışa takiben Panoramik şehir turu

Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Malta Havalimanında Türkçe karşılama ve Türkçe yardım

Seçilecek kategorideki otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama

Havalimanı vergileri

Seyahat Sigortası (Turun iptali durumunda tur ücretinin %15’i kapsam dışıdır)


Fiyata dahil olmayan hizmetler

Schengen vize ücreti ve servis bedeli (Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz) Yurtdışı çıkış pulu  Programda belirtilen ekstra turlar, öğlen ve akşam yemekleri Kişisel harcamalar


Önemli Notlar

***Program Orange Cruises tarafından düzenlenmekte olup farklı acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır. ***İstanbul çıkışlı Türkçe rehberlik hizmeti 25 kişi ve üzeri gruplarda verilmektedir. ***Ekstra turlar 16 kişinin altında kalındığı takdirde İngilizce olarak yapılacaktır. Ekstra turlarda ören yeri girişleri ve yemekler ekstra tur ücretine dahil değildir. 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir. Ekstra turlar, hava şartları ve katılımcı sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir. Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Program için vize gerekmektedir. Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. Triple konaklama müsaitlik doğrultusunda sunulur. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir. Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. 2 yaşın altındaki çocukların bagaj hakkı yoktur.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “Orange Cruises Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Orange Cruises Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkiye Çıkışlı / Varışlı
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Malta

Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuş saatinizden 3 saat önce bulunma. Check-in işlemlerinin ardından Malta’ya hareket. Varışa takiben bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. (Ekstra turlara katılmak isteyen misafirlerimiz panaromik şehir turu sırasında rehberimizin önerdiği turlara kayıt yaptırabilirler) Tur sonrasında otellerimize transfer ve yerleşme.


2 Gün : Malta

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Mosta-Mdina-Valetta-Marsaxlokk turumuza katılabilirler. Rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa’nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontanella cafede eşsiz manzara eşliğinde mola vereceğiz. Arzu eden misafirlerimiz, cafenin dünyaca meşhur ürünleri olan pastaların tadına bakabilir, kahvelerini, çaylarını içerken manzaranın tadını cıkartabilirler. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. Sonrasında turumuza ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlokk ile devam ediyoruz. Burası balık restoranları ve renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü Limanı ve Adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel bir Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk çıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

Ekstra Mosta-Mdina-Valetta-Marsaxlokk turu: 60-EURO (Kişi başı)


3 Gün : Malta

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Gozo Adası turuna katılabilirler.
Sabah rehberimizin belirtiği Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına geçiyor ve feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu, tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biri. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’den açık denize çıkıp Mavi Pencere’nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da bulunmaktadır. (Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir) Burada eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T’pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi’ye varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deniz mahsüllerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat’a varıyoruz. St.George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyor, sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.

Ekstra Gozo Adası turu: 65-EURO (Kişi başı)
***Öğle yemeği ve tadımlar ekstra tur ücretine dahil değildir.
***Yaz dönemi turlarımızdaki Gozo adası turunda Comino adasına geçilip, Blue Lagoon filminin çekildiği plajda deniz molası da verilebilmektedir.


4 Gün : Malta-İstanbul

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Popeye’s Village turuna katılabilirler. Rehberimizin belirttiği saatte hareket ile 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye Village’a varıyoruz. Burada hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovlarını seyrediyor ve deniz manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Tur sonrası otelde toplanıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış ile turumuz sona eriyor.

Ekstra Popeye’s Village Turu: 40-EURO (Kişi başı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2024 Altındere Turizm. Tüm hakları saklıdır